IBS Education

Як обирають школярі професії у різних країнах?

Вибір професії – завдання з перемінними змінними, неповними вихідними даними і декількома невідомими. Але є підказки. Наприклад, система професійної орієнтації, відродження якої тільки починається в нашій країні силами невеликої кількості компаній. Але зараз ми хочемо розповісти, як за кордоном «підказують» школярам правильне рішення.

Якби Ви вчились в США

То зазнали б на собі всі переваги теорії про те, що оптимальний вибір досягається тільки за умови максимального збігу специфіки майбутньої професії з індивідуальними особливостями людини. Починаючи з дошкільного віку, Ви проходили б різні тести, які визначали б Ваш рівень знань і інтерес до різних професій. У старших класах школи Ви б займалися за дворічною програмою, щоб сформувати навички в дослідницькій, проектній, управлінській, технологічній або виробничій діяльності. Ви б разом зі своїми однокласниками відвідували додаткові заняття з вивчення іноземних мов, образотворчого або ігрового мистецтва, комп’ютерної техніки, видавничої справи та уроків праці.

Щомісяця у Вашій школі проводилися б зустрічі з потенційними роботодавцями, які надавали б школярам робочі місця, щоб Ви могли провести тест-драйв обраного фаху. В кінцевому результаті все це допомогло б Вам знайти ту професію, яка в найбільшій мірі відповідала Вашим схильностям і була б затребувана на ринку праці.

Якби Ви вчились у Франції

То у Вашій школі обов’язково були б заняття з математики та науки, управління, мистецтва і культури. Ви б брали участь в ділових іграх, тренінгах, зустрічах з успішними підприємцями. Ви б навчилася грамотно складати резюме та користуватися інформаційною базою даних про всі професії країни. Фахівці, створених в країні профорієнтаційних бюро, проводили б психологічне обстеження, тестування і видавали б Вам рекомендації – куди піти працювати або, де продовжити освіту.

Якби Ви вчились в Фінляндії

То вже з сьомого класу Ви обов’язково на один-три тижні занурювалися в реальне трудове життя, працюючи в різних компаніях. Ви б вивчали питання побудови кар’єри, а в дев’ятому класі вибирали б професію за допомогою фахівців кадрових служб підприємств. Якщо після закінчення дев’ятого класу Ви так і не змогли б вирішити, чим хочете займатися, то у Вас був би ще один додатковий рік. З Вами працював би професійний консультант, завдання якого – допомогти Вам усвідомити свої схильності і бажання, і співвіднести їх з реальним становищем на ринку праці і затребуваністю професії.

Якби Ви вчились в Японії

То за три роки Ви встигли б спробувати свої сили в 48 різних професіях і вибрали ту, яка найкраще відповідає Вашому характеру і Вашим здібностям. А потім разом з психологами та викладачами Ви провели б докладний самоаналіз своїх схильностей по 62 пунктам, щоб розробити індивідуальний план навчання.

Якби Ви вчились в Україні

На жаль, в Україні в школах не приділяється значна увага профорієнтації. Деякі школи пропонують поділ в старших класах на гуманітарні чи економічні класи, попередньо не провівши достатню роботу зі школярами. Але існують компанії, що пропонують школярам якісний продукт, що може допомогти їм зробити свідомий вибір. Однією з таких компаній є IBS Education, що на цих осінніх канікулах проведе вже 9-ий профорієнтаційний табір для учнів 7-11 класів. Протягом тижня школярі зможуть дізнатись більше про такі сфери як: IT, SMM, Психологія, Бізнес, Маркетинг, Акторство, Режисура, Журналістика та Право; відвідати з екскурсіями українські та міжнародні компанії, поспілкуватись із практиками та розробити власний проект! Додатково школярі зможуть індивідуально поспілкуватись з психологом , а також пройти профорієнтаційне тестування!

Допоможіть Вашій дитині зробити свідомий вибір майбутньої професії!

Детальніше: https://ibs-edu.com.ua/ibscamp/

Залишились питання?
Напишіть нам:

Email: info@ibs-edu.com.ua

Ми зателефонуємо Вам: