IBS Education

7 порад, як мати гарні стосунки з підлітком

Дуже часто ми можемо чути про проблеми у стосунках між батьками та дітьми-підлітками. Батьки виправдовують це перехідним віком у дітей, а підлітки тим, що батьки катастрофічно відстали від часу та зовсім їх не розуміють. Насправді, все не так страшно, і при бажанні стосунки з дітьми-підлітками дуже легко налагодити. Отже, нижче наводжу 7 основних порад, як легко можна покращити ваші стосунки з дитиною:

  1. Налагодьте комунікацію

Здається, що це і так зрозуміло. Буде гарна комунікація, буде менше проблем. Але як це зробити? По-перше, дізнайтесь більше про інтереси вашої дитини, підтримайте їх, спробуйте розділити. Любить ваш син дивитись Ютуб канали, подивіться також, спробуйте обговорити. Любить ваша донька сидіти в Інстаграмі, скачайте його теж, підпишіться на деякі з її улюблених сторінок. По-друге, дізнайтесь більше про кумирів ваших дітей. Не засуджуйте навіть якщо це Face чи Елджей (погугліть хто це, вірогідність того, що їх слухають ваші діти дуже висока). Не лякайтесь. Не сваріть. Зрозумійте, що це лише така форма протесту та самовираження. По-третє, дізнайтесь більше про друзів дитини. Набагато краще знати, що Ваша донька на концерті Фейса із Петром, якого Ви знаєте та маєте номер, ніж думати, що вона у “подруги” робить уроки.

  1. Не давіть та не пресингуйте

Найгірше, що може бути, це коли Ваша дитина знаходиться під постійним пресингом. Не те зробила, не туди пішла, не так стала, не так подивилась. Ваша дитина особистість, і як кожна особистість може робити те, що їй хочеться. Якщо Ви вважаєте, що вона помиляється, то краще просто з нею поговорити обережно, ніж постійно давити її. Пресинг дасть лише зворотній ефект.

  1. Не вихваляйте, але і не пригнічуйте

У вихованні ми часто можемо побачити дві крайнощі. Перша – Ваша дитина найкраща, а всі інші ідіоти, придурки та нікчеми. Друга – он подивись, які всі молодці, а ти ідіот, придурок та нікчема. Обидві ці стратегії однаково небезпечні. Ні в якому разі не виховуйте Вашу дитину з відчуттям зверхності до інших, таке ж відношення вона може мати і щодо вас. З приводу пригнічення, тут і так все очевидно. Ви ж не хочете, щоб Ваша дитина все життя вважала себе невдахою?

  1. Не одягайте рожеві окуляри, але і не лякайте занадто

Школа та потім навіть університет, все рівно є імітацією дорослого життя. Незважаючи на те, що ми намагаємось максимально оберігати дитину, вона все рівно стикається з неприємними реаліями нашого життя. І у цьому випадку надмірний оптимізм є таким саме ворогом, як і гнітючий песимізм. Якщо Ви будете казати дитини, як все навколо добре і гарно, а вона побачить все інакше, то буде вважати Вас брехуном. Якщо ж будете показувати все лише у чорних кольорах, то вона буде Вас уникати, щоб цього не чути. Тримайтеся середини.

  1. Давайте брати відповідальність за свої дії та рішення

Підлітки знаходяться вже у тому віці, коли вони себе вважають достатньо дорослими. Зрозуміло, що для вас вони завжди залишаться маленькими дітьми. Але ні в якому разі не показуйте це їм. Ставтесь як до рівних, давайте їм вирішувати самім важливі для них питання. Так, вони будуть помилятись, але ж Ви поруч. Наступного разу, вони зроблять висновки, щоб уникнути помилки. А відповідальність за свої рішення зробить їх швидше дорослими та впевненими у собі.

  1. Не критикуйте як особистість, а вказуйте на помилки

Всі ми люди, і всі ми можемо помилятись. Ні в якому разі не треба переходити на особистості, і казати Вашій дитині, що він/вона незграба, бовдур та все в такому дусі. Просто вкажіть на помилку, але обережно. А ще краще, допоможіть підлітку самому знайти помилку, її проаналізувати та розібратись, як можна було її уникнути. Це дасть набагато більше користі і Вашій дитині, і Вашим з нею стосункам.

  1. Заохочуйте та розвивайте інтереси та хобі

Мало просто дізнатись про те, що Ваша дитина любить. Набагато краще це підтримувати та допомагати розвивати. Для початку варто зрозуміти – чи це заняття для душі, чи Ваша дитина хоче пов’язати з ним своє життя. Не треба хапатись за серце через те, що Ваш син захоплюється брейк-дансом, а Ваша донька мріє бути співачкою, хоча у Вас всі в родині завжди були юристами чи лікарями. Допомагайте та підтримуйте. І пам’ятайте, це їх життя, і головне, щоб вони були щасливі! А ваша задача їм максимально у цьому сприяти, але дуже обережно та не нав’язливо!

Залишились питання?
Напишіть нам:

Email: info@ibs-edu.com.ua

Ми зателефонуємо Вам: